Monday, January 2, 2023

Sport klub Slovan - když si chceš jen sednout a cítit teplo.


Březen 2018
    Kolem vypadovky na Olomouc zuří léta něco co se nazývá nemísta. Tady Brno pádí kupředu a do dálky už desítky let. Na rozmezí několika čtvrtí, kudy před sto lety tak maximálně jezdily slavné Líšnačke tehdy progresivní parní šalinó na Zelné rynek. Směs spalovny, opuštěných válečných a vojenských objektů v přírodních drahokamech, utopené infrastruktury Brna, ale i rozměrných hal a devadesátkových reklamek ovinula i Sport club Slovan tak, že když nejste zrovna z Julcu a nevíte přesně kudy kam, tak se Slovan za rozměrným autoprodejcem blbě hledá. To že to není na mapy.cz Vám taky zrovna nepomůže. 

    Je až podivné jak místa se stejným názvem jsou po republice až heslovitě stejná. Grcce jiný známý sportklub Slovan se nachází taky mezi starými kasárnami, vodárnou a odkrojen železnicí od zbytku Kladna, záchody jsou téměř copypaste. 

    Ale zpět do Brna! Po pravé straně dřevem pobitého likusáku se nachází rozměrná letní veranda, která už je na fotkách z 90 let. Chodba nás neomylně než do hospody dovedla rovnou na záchody. Tabule Pozor, na koberec v kopačkách vstup zakázán jen přesně dokresluje dojem silně klubového místa kterým Slovan je. Až na druhý pokus tak trefujeme dveře od hospody vedle velkého zrcadla. Ze začátku může některé příchozí a odchozí potrápit drobný schodek a naráz jste v něčem jako rozměrné osmdesátkové kuchyni, nebo klubovně do výše stropu obložené příjemným světlým dřevem. Na sektory celý prostor rozdělují rozměrné lavice se stoly.

Otvírák 1997

    Jak se na správný tympl sluší, tak nás nečeká jiné místo než pro televizí. Hospoda patří k tiším. Krakonoš měl mírně banánovou příchuť, o které diskutujeme kterou přesně vadu výroby značí, ale to není problém, Husknecht a Radegast jsou prostě skvělé.Hauskrecht
11°


38 Kč


Krakonoš
12°


35 Kč

I když okno s výdejem z výčepu může značit jakýsi odstup, není to pravda. Sympatická pinklica ve flanelce rozhodně stíhá, a chodí za námi skoro stejně často jako lidé co proudí zadním vchodem kolem špinkamatu na verandu kouřit. Kuřárna to sice není, ale málo kde najdete tak blízký a skvělý prostor pro kuřáky. Výhled okny nad protější černovickou pláň kryjí ještě hrubé bílé záclony a z venku mříže. Nejsem si jistý, jsem tu po druhé, ale vždy jsem měl dojem že okna jsou nějak zamlžená a nebo jen prostě míří hlavně do dálek s ocelovou oblohou. 

    Ocitáte se tak v jakémsi zapouzdřeném ostrůvku, který by vlastně mohl být kdekoliv a to i minus v čase. A víte co? Jednou jsem půjdu klidně i na ten fočus co jinak nemusím. Tak je to tady skvělý. Stejně tu ale zimní zachmuřené období pro mě hraje prim. Takové to vnitřní teplo pouhým pohledem na vnitřek, na kuchyň jak u stryca co Vám v pěti letech krouhal jabko, snad jinde v Brně nejde zažít. Otáčecí automat na tuhý kulovitý žvejky na odchodu jen potvrzuje že naše regrese je tady komplit. 

  • SMRAD 0/10 Poprvé nula! Kopačky maj nastavený zřejmě tuhý uklízecí režim  
  • RETRO 9/10 Vše začíná už z venku stylovou budovou. Určitě ještě najdete podniky víc do osmdesátek, tady to ale připomíná spíš v dobrém porevoluční období, kdy se hromada reklam instalovala na to staré. 
  •  KRAVÁL 1/10 Tichý podnik s dávnými trofejemi a sportem v TV. Nepochybuji že se to v případě sportovních úspěchů může rychle změnit. 
  • ŠANCE NA ŠOUST 2/10 Z žen si vybavujeme pouze obsluhu, ale jak říkal Andy Warhol: To že jste bisexuál jen zvyšuje vaše šance na páteční večery.
  • POČET ALKODĚDKŮ 2/10 Dominují tu muži pozdně středního věku.
  • Březen 2018
    INDEX PŘESDRŽKY 1/10 a nebo… Tak neřvali jsme Sparta nebo Baník do toho, rozumíte.. 

 

 

Ornung 

No comments:

Post a Comment